نظر خبرگان و کارآفرینان موفق در مورد این روش

میتچ کوپر
میتچ کوپر

این روش تنها یک مجموعه ذهنی نیست،بلکه مجموعه ای از مهارت هاست. 24 گام، فرآیند گام به گام کاربردی است تا روح خلاق را آنجا برساند که شانس موفقیتش را حداکثر نماید.

Mitch Kapor, Founder, Lotus Development Corporation

با آنکه طرفدار طرح های کسب وکار نیستم، اما طرفدار پروپا قرص فرآیندهای برنامه ریزی کسب وکار می باشم. این روش یک چارچوب مفهومی بسیار با ارزش برای کارآفرینی خلاقیت محور فراهم می آورد تا بتوان فرآیند های کسب وکار را اجرا نمود.

Brad Feld, Managing Director of the Foundry Group, Co-Founder of TechStars, and Creator of the Startup Revolution book series

ما بواسطه 24 گام، در سه سال گذشته لایحه کار با کارآفرینی را در اسکاتلند داشته‌ایم و از نتایج آن خشنودیم. زیرا چارچوب و نقشه راه بسیار مفیدی است که به کارآفرینان قوت قلب و اعتماد به‌ نفس میدهد تا سطح کسب وکار خود را ارتقا دهند. این رویکردی بسیار با ارزش است که در مرزها و افق ها کار می کند.

Alex Paterson, Chief Executive, Highlands and Islands Enterprise Scotland

این روشی است که من آرزوی داشتن آن را در زمانی که از مختصری شروع کردم داشتم. مثال های عالی و زبان ساده و روان آن تئوری های کلاسیک را با آنچه در جهان امروز اتفاق می افتد ترکیب می کند. اگر شما یک کارآفرین جدی هستید،این روش را با دقت بخوانید و آن را همیشه در دسترس بگذارید.

MIT Patrick J. McGovern, Jr. Entrepreneurship Award recipient

اینکه طبق عقاید سنتی، کارآفرینی یک ویژگی ذاتی است، افسانه‌ای بیش نیست. کارآفرینی یک مهارت آموزشی است. این روش می تواند به هر کار‌آفرینی کمک نماید تا بواسطه راهنمای گام به گام آن احتمال موفقیتش در شروع یک کسب وکار جدید را افزایش دهد. من این روش را به همهُ کارآفرینان بلند همت توصیه می کنم.

Doug Leone, Managing Partner, Sequoia Capital

روش بسیار با ارزشی است که درس هایی آموزش داده شده به ما در دانشگاه MIT را به نحو بسیار خوبی خلاصه نموده.این روشی است که من آرزوی داشتنش را شش سال قبل، هنگام راه اندازی HubSpot داشتم.

Brian Halligan, Co-Founder and CEO, Hubspot, and author of Inbound Marketing

بیل و من بحث های زیادی دربارۀ کارآرفرینی داشته ایم و من واقعاً به دیدگاه او احترام می گذارم. این روش شما را به یک رویکرد سیستماتیک می برد تا به شکل قابل توجهی موفقیتتان را در ساخت یک تغییر جهانی و یک کمپانی پایا افزایش دهید. من محتوا و طبیعت ساده روش را دوست داشتم.

Joi Ito, Director, MIT Media Lab

ایده ها سکه های ده سنتی اند،اما کارآفرینی های عالی هستند که ارزش افزائی میکنند. ایده ها باید سرشار از احساسات و مهارت شوند. شاید احساسات قابل آموزش نباشند اما، مهارت ها اینگونه اند و این روش به شکل فوق العاده ای در هر گام، ساختار و خردی را ایجاد می کند که به کارآفرین کمک می کند تا موفق تر باشد. من این روش را بسیار توصیه می کنم.

Paul Maeder, Founding Partner of Highland Capital and 2012 Chair of the National Venture Capital Association

مفهوم بیل از یک تیم خالق کارآفرین، چالش برانگیز است. اما با تجربه و تحقیق اعتبار بخشیده شده. این مجموعه گام های منظم، علاوه براینکه کارآفرینان را در ایجاد و خلق یک حرکت پرمخاطره کمک می کند تا بتوانند احتمال موفقیتشان را افزایش دهند، مهارت ها و افرادی را که در لحظات پرمخاطره عمر یک شرکت نیاز داریم شناسائی می نماید. تا جائی که من پیشنهاد می کنم نام روش را کارآفرینی جامع بنامید.

Thomas A. McDonnell, President and CEO, Ewing Marion Kauffman Foundation

کارآفرینان اجتماعی باید مدل های کسب و کاری را که می توانند فشارهای اجتماعی را بواسطه پایداری کسب و کار متعدل کنند، توسعه دهند. SOKO به ایجاد یک مدل موفق و قابل قیاس تمرکز می کند که منجر به فشارهای اجتماعی درجه بندی شده در جوامعی که ما کار می کنیم می شود. 24 گام، یک چارچوب بسیار مفید برای هر نوع کسب و کار از ایده تا مرحله تحقق است.

Ella Peinovich and Gwen Floyd, Founders of ShopSoko.com, Africa’s first mobile marketplace

من از کار با Bill بسیار رضایت دارم و می دانم که ذهن شیوه گرای او چگونه مسائل پیچیده را تشریح و ساده سازی می کند. سپس آنها را کاملاً منطقی حل می نماید تا یک شرکت عالی را بسازد. این روش کمک بسیار خوب و با اهمیتی برای کارآفرینان سراسر دنیاست،زیرا دنیا به کارآفرینانی چون بیل نیاز دارد.

Thomas Massie, current member of Congress, and Founder, SensAble Devices and SensAble Technologies

همچون دانش و پژوهش، اهمیت کارآفرینی روزبه روز در حال افزایش است. این روش بواسطه راهنمایی هایی که در جهت ایجاد فرایند های کسب و کار در صنایع مختلف ارائه می دهد بسیار ارزشمند است. این همان چیزی است که از MIT انتظارش را داشته اید.

David Skok, Partner, Matrix Partners

اینکه مهندسان جوان را آموزش دهیم تا کارآفرین شوند برای آینده بسیار مهم است که این روش کمک بسیاری در این زمینه می نماید. این روش نقشه راهی فراهم می کند تا بتوانیم تا حد خوبی با شرایط بازار سازگار شویم. این کار نیازمند توجه به مسائل مختلفی است که این روش آنها را درنظرگرفته و راهنمائی های عملی برای حل آنها ارائه نموده.

Tom Byers, Entrepreneurship Professorship Endowed Chair in the Stanford School of Engineering; Faculty Director, Stanford Technology Ventures Program

بسیار مشتاقم تا ببینم در هرجا،کارآفرینان می-خواهند به آنجائی برسند که من در MIT رسیدم تا بتوانند مهارت های کارآفرینی را بهبود دهند. این صندوقی است که در آن سالها دانش و خرد قرار دارد و کارآفرینان می بایست آن را بخوانند، حتی اگر پیش از این هم کسب و کاری داشته اند.

Sal Lupoli, Founder of Sal’s Pizza and Lupoli Companies

در جایگاه یک کارآفرین ساختار کمتر را ترجیح می دهم. اما پس از کارکردن با گام های این روش و راه اندازی Lark، متوجه شدم که بعضی ساختار ها بسیار با ارزش هستند. این روش راهنمائی های لازم برای موفقیت را به شما می دهد اما نه تا آنجا که خلاقیتتان را از دست بدهید. کارآفرینان باید این روش را در ابتدا و به عنوان مرجع مطالعه نمایند.

Julia Hu, Founder and CEO of Lark Technologies

24 گام،  یکی از مواردی است که من به دانشجویان کارآفرینی و کارآفرینان توصیه می نمایم. این روش خواننده را به گام های مهم و کاربردی ای می برد که ممکن است در سفر نوآورانه آن ها فراموش شود.

Professor Gregory B. Vit, Director, the Dobson Centre for Entrepreneurial Studies, McGill University